Térítési díjak

A köznevelési törvényben meghatározottak alapján az óvodáskorú gyermekek részére ingyenes a pedagógiai programban leírt teljes óvodai tevékenység.

Ingyenes:
A kiegészítő pedagógiai szakszolgálatok igénybevétele (logopédia, fejlesztő, felzárkóztató foglalkozás).
Rendszeres egészségügyi felügyelet és orvosi vizsgálat.
Az óvoda helyiségeinek, játszóudvarának berendezési, felszerelési tárgyainak használata.

Az óvodában az étkezési- térítési díjak fizetését mindig a hatályban lévő törvények szabályozzák.
Ingyenes az étkezés:
a) a rendszeres gyermekvédelmi kedvezményben részesülőknek
b) a tartósan beteg vagy fogyatékos gyermekeknek
c) ha családjában tartósan beteg vagy fogyatékos gyermeket nevelnek,
d) ha családjában három vagy több gyermeket nevelnek,
e) ha nevelésbe vételét rendelte el a gyámhatóság,
f) ha családjában az egy főre jutó havi jövedelem nem haladja meg a kötelező legkisebb munkabér személyi jövedelemadóval, munkavállalói, egészségbiztosítási és nyugdíjjárulékkal csökkentett, azaz nettó összegének a 130%-át.

Térítéses:
Az óvodai életet színesítő kulturális, ismeretterjesztő, szórakoztató programok a szülők jóváhagyásával. (Bővebben az éves munkatervben.)