Közlemény a 2024/2025–ös nevelési évre történő óvodai beíratás rendjéről

Tájékoztatom a Tisztelt Szülőket, hogy a Tiszadada Község Önkormányzata fenntartásában működő Tiszadadai Nyitnikék Óvoda és Konyha a beiratkozási rendjét a 2024/2025. nevelési évre vonatkozóan az alábbiak szerint határozza meg:

Beiratkozás időpontja:
                      2024. április 23. (kedd) 8.00 – 16:00 óráig
                      2024. április 24. (szerda) 8.00 – 16:00 óráig
                      2024. április 25. (csütörtök) 8.00 - 16:00 óráig

A beiratkozás helye:
  4455. Tiszadada, Hősök tere 9.

Az óvoda a gyermek hároméves korától a tankötelezettség kezdetéig nevelő intézmény.
A szülő kötelessége, hogy biztosítsa gyermeke óvodai nevelésben való részvételét, így köteles beíratni gyermekét a hirdetményben meghatározott időpontban.

Az óvodába azokat a gyermekeket írathatják be a szülők, akik a harmadik életévüket 2024. augusztus 31. napjáig betöltik, valamint akik a harmadik életévüket a 2024/2025. nevelési év során töltik be.

Az óvoda a gyermek három éves korától a tankötelezettség kezdetéig nevelő intézmény. Az óvoda felveheti azt a gyermeket is, aki a harmadik életévét a felvételtől számított fél éven belül betölti, feltéve, hogy a településen minden három éves és annál idősebb gyermek óvodai felvételi kérelme teljesíthető. Az óvodai felvétel, átvétel jelentkezés alapján történik. Az óvodába a gyermek - a törvényben foglalt kivétellel - harmadik életévének betöltése után vehető fel. A szülő a gyermeke óvodai felvételét, átvételét bármikor kérheti, a gyermekek felvétele folyamatos.

A szülő – tárgyév április 15. napjáig benyújtott – kérelme alapján a gyermek jogos érdekét szem előtt tartva, annak az évnek az augusztus 31. napjáig, amelyben a gyermek a negyedik életévét betölti, a Kormány rendeletében kijelölt szerv (a továbbiakban: felmentést engedélyező szerv) felmentheti az óvodai foglalkozáson való részvétel alól, ha a gyermek családi körülményei, sajátos helyzete indokolja. Felmentést engedélyező szerv a 229/2012.(VIII.28.) Korm. rendelet  38/B §-a alapján a fővárosi és megyei kormányhivatal általános illetékességgel eljáró járási hivatala.

Óvodai beiratkozáskor be kell mutatni:
                           •    Gyermek anyakönyvi kivonatát
                           •    A gyermek lakcímét igazoló hatósági igazolványt
                           •    A szülő személyi azonosító hatósági igazolványát
                           •    A szülő lakcímet igazoló hatósági igazolványát
                           •    A gyermek TAJ kártyáját.

Komárominé Rikk Csilla
                                                                                                                                             Óvodaigazgató